Chcemy lepszego, przyjaznego miasta i harmonijnego rozwoju zgodnego z potrzebami mieszkańców.

RE.Bytom – Rewitalizacja z mieszkańcami

7 października 2015 admin 0 Comments

„RE.Bytom – rewitalizacja z mieszkańcami”, to nazwa ogólnopolskiego wydarzenia, którego celem jest przybliżenie mieszkańcom procesu REWITALIZACJI.

Bytom – podobnie jak Łódź i Wałbrzych – jest Obszarem Strategicznej Interwencji (OSI), czyli miejscem, w którym w pierwszej kolejności i w największym zakresie będą realizowane procesy rewitalizacyjne.
Obecnie dyskutuje się o granicach obszaru zdegradowanego, połączeniu aspektów społecznych i infrastrukturalnych, oraz roli biznesu lokalnego w odnowie przestrzeni śródmiejskiej. W trakcie „RE.Bytom” chcemy skupić się natomiast na tym, w jaki sposób na przebieg rewitalizacji, mogą wpływać sami mieszkańcy.
Chcemy porozmawiać nie tylko o instytucjach i mechanizmach, które ich wspierają, ale również o sposobach i metodach samoorganizacji.

W tym celu, w dniach od 10-14 października 2015 r., odbędzie się szereg spotkań nie tylko z uznanymi w Polsce ekspertami, ale również z mieszkańcami Bytomia, regionu a nawet kraju.
Swój udział potwierdziły już delegacje z Katowic, Łodzi, Wałbrzycha, Wrocławia, Dąbrowy Górniczej , Chorzowa, Żor i wielu innych miast, żywo zainteresowanych tematem.

Organizatorami są organizacje pozarządowe:
Stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców – Bytom
Fundacja Napraw Sobie Miasto – Katowice

Patronat nad Wydarzeniem objęli:
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju
Marszałek Województwa Śląskiego

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem www.re.bytom.pl

Komentarze

komentarzy

#Bytom Odnowa#RE Bytom#rewitalizacja

Previous Post

Next Post