Chcemy lepszego, przyjaznego miasta i harmonijnego rozwoju zgodnego z potrzebami mieszkańców.

Wysprzątaliśmy Szynol

19 kwietnia 2015 admin 0 Comments

Udało się! Razem z mieszkańcami Pogody (a nawet Bobrka!) zrobiliśmy wiosenne porządki na Szynolu. Teraz skwer jest bardziej przyjazny dla spacerowiczów, bawiących się dzieci i biegających piesków.

Mimo, iż pogoda w sobotę nie zachęcała do wyjścia z domów, na Szynol przyszło ponad dwudziestu ludzi, aby pozbierać zalegające tam śmieci. Do pracy zabrali się zarówno zwykli bytomianie, jak i radni (Joanna Stępień i Robert Rabus) oraz dziennikarze (Magdalena Nowacka-Goik). Po kilku godzinach starań wypełniliśmy przeszło sześćdziesiąt dużych, 160-litrowych worków. Śmieci tyle, że nie wystarczył nasz zapas worków i musieliśmy na szybko dokupić kolejne.

Po robocie zaprosiliśmy uczestników na grilla i herbatę z termosu. Ciepły posiłek w ten zimny i wietrzny dzień był idealny dla wymarzniętych społeczników. Spotkanie przy stole wykorzystaliśmy na poznanie się i wysłuchanie historii miejsca, o które zadbaliśmy. Niegdyś w miejscu tego zielonego skweru mieściła się hałda usypana ze skał płonnych pochodzących z eksploatacji pobliskich wyrobisk rudnych. Zimą była oblegana przez dzieci, które zjeżdżały z niej na byle czym (jedna z uczestniczek naszej akcji opowiedziała nam, że rolę sanek wówczas spełniał jej tornister).

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyszli w sobotę na Szynol, żeby pomóc nam w porządkach. Dziękujemy również podmiotom, które wsparły nas w tym działaniu:

  • Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej
  • Fortum
  • Oxalis Polska
  • Firma Handlowa „Dwójka”, sklep mięsny ul. Siemianowicka 2
  • Firma Remontowo-Budowlana „Sponsor”, ul. Piłkarska 1

Fotorelacja ze sprzątania Szynola

Komentarze

komentarzy

#Pogoda#Pogoda dla Szynola#stary Rozbark#Szynol

Previous Post

Next Post