Chcemy lepszego, przyjaznego miasta i harmonijnego rozwoju zgodnego z potrzebami mieszkańców.

Pogoda dla Szynola

14 kwietnia 2015 admin 0 Comments

Żądasz czystości, zachowaj ją sam” – tabliczki z takim napisem dawniej wisiały na ścianach w wielu bytomskich klatkach schodowych. My w myśl tej idei postanowiliśmy zrobić porządek na największym skwerze Starego Rozbarku: Szynola.

Po odejściu zimy na zieleńcu ujawniły się śmieci zalegające na trawnikach i w krzakach. Papierki, pudełka, butelki i inne hasie leżące tu i tam psują urodę tego przyjemnego miejsca. Zdecydowaliśmy się pomóc wiośnie i posprzątać Szynol, zanim na dobre rozkwitną pąki na drzewach. MDM przystąpi do akcji już w najbliższą sobotę, 18 kwietnia o godzinie 10:00.

Zapraszamy do udziału każdego chętnego. Dla wszystkich będziemy mieć zapas worków na śmieci i rękawice robocze. Po pracy będziemy mieć przygotowany smaczny poczęstunek 🙂

Liczymy, że do wiosennych porządków na Szynolu uda się zaangażować jak najwięcej ludzi. Chcielibyśmy, żeby wygląd skweru uległ poprawie dzięki naszym staraniom, a bawiące się codziennie na nim dzieci nie były narażone na kontuzje. Ponadto marzy nam się rozpoczęcie procesu rewitalizacji Pogody we współpracy z mieszkańcami.

W wysprzątaniu Szynola pomaga nam Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej, który na potrzeby akcji przekaże worki na śmieci i zajmie się dostarczeniem zebranych odpadów na wysypisko. Dziękujemy!

plakat-sprzatanie-szynola

Komentarze

komentarzy

#Pogoda#stary Rozbark#Szynol

Previous Post

Next Post